Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Brakuje nawet 17,5 tys. pogromców hakerów

22 czerwca 2021 | Ekonomia i rynek | Anna Cieślak-Wróblewska
źródło: Rzeczpospolita

Popyt na specjalistów od cyberbezpieczeństwa sięga zenitu – wynika z raportu agencji HRK. Rosną też ich oczekiwania płacowe, administracji publicznej trudno im sprostać.

 

– W obliczu stale rosnącej liczby cyberataktów, rola specjalistów ds. bezpieczeństwa IT staje się coraz bardziej kluczowa – mówi Mikołaj Zbudniewek, business unit manager, HRK ICT. – To właśnie cybereksperci dbają o bezpieczeństwo na rzecz publicznych oraz prywatnych instytucji.

Nic dziwnego, że rośnie zapotrzebowania na tego typu specjalistów, a rynek pracy w tej wąskiej dziedzinie rozgrzewa się do czerwoności – wynika z raportu „Cybersecurity. Raport o rynku pracy w Polsce", przygotowanego przez HRK i HackerU Polska. – Z naszego badania wynika, że pracodawcy są bardzo aktywni i prowadzą intensywne poszukiwania ekspertów. Obecnie najwięcej rekrutacji prowadzone jest przez firmy z branży finansów oraz IT, które skupiają się na dynamicznej rozbudowie swoich zespołów, co jest wynikiem przeniesienia części obsługi klienta do sieci, natomiast pracodawcy z branży FMCG budują komórki odpowiedzialne za cyfrowe bezpieczeństwo danych –...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11993

Wydanie: 11993

Spis treści

Reklama

Zamów abonament