Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wakacje w cieniu wędrującej Delty

22 czerwca 2021 | Kraj | Izabela Kacprzak
„Testuj się, nawet jeśli nie masz objawów!” – zachęcają obywateli brytyjskie władze
autor zdjęcia: Oli SCARFF
źródło: AFP
„Testuj się, nawet jeśli nie masz objawów!” – zachęcają obywateli brytyjskie władze

W Wielkiej Brytanii, gdzie dominuje nowy wariant wirusa, mieszka największa polska emigracja – to ok. 800 tys. osób. Tylko na lipiec zaplanowano blisko 4 tys. lotów stamtąd do Polski.

 

Polski rząd wciąż nie zdecydował, czy przed wakacjami wprowadzi specjalne restrykcje dla osób podróżujących z Wielkiej Brytanii czy Niemiec, gdzie rozprzestrzenia się bardzo zaraźliwy wariant koronawirusa o nazwie Delta. Pięciodniową kwarantannę dla osób przybywających z Wysp (także tych zaszczepionych i z testem negatywnym na Covid-19) wprowadził właśnie włoski rząd, a w Portugalii w miniony weekend obłożono całkowitym lockdownem Lizbonę, która notuje wysoki wskaźnik zakażeń.

Kolejny błąd

Spóźnione decyzje polskiego rządu przed ostatnimi świętami Bożego Narodzenia spowodowały tragiczne w skutkach konsekwencje – trzecią, najtragiczniejszą w skutkach falę Covid-19. Pozwolono wtedy w całkowicie niekontrolowany sposób 10 tysiącom rodaków przylatujących do kraju z Wielkiej Brytanii, gdzie szalał brytyjski wariant,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11993

Wydanie: 11993

Spis treści

Reklama

Zamów abonament