Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wyzwania działów prawnych

22 czerwca 2021 | Ranking Kancelarii | ZUZANNA ZAKRZEWSKA

Departamenty prawne mierzą się z coraz większą falą wyzwań związanych z transformacją – wynika z ankiety przeprowadzonej przez EY Law i Harvard Law School Center.

Z badania przeprowadzonego wśród szefów działów prawnych przez EY Law we współpracy z Harvard Law School Center w 2021 roku wynika, że w związku z transformacją cyfrową i kompleksowymi zmianami regulacyjnymi departamenty prawne na całym świecie stają przed coraz większą liczbą wyzwań o charakterze operacyjnym.

- 75 proc. respondentów nie spodziewa się, aby budżety na wynagrodzenia rekompensowały rosnące obciążenie pracą

- 57 proc. liderów ds. rozwoju biznesu twierdzi, że załamanie się procesu zawierania umów spowolniło możliwość szacowania przychodów

Respondenci zakładają, że spowoduje to wzrost ich obciążenia pracą o 25 proc. w ciągu najbliższych trzech lat. Ankietowani wyrażają niepokój związany z koniecznością cięcia kosztów, obawę o przyszłe przychody oraz wskazują na trudności w uzyskaniu wsparcia ze strony zarządów w kwestii niezbędnych inwestycji w nowe technologie.

W pierwszych dwóch miesiącach 2021 roku w ankiecie wzięło udział ponad 2 tysiące liderów biznesowych, w tym ponad tysiąc szefów departamentów prawnych z przedsiębiorstw reprezentujących 17 branż w 22 krajach.

Badanie to zbiega się w czasie z szeroką presją fiskalną i ekonomiczną, w wyniku czego departamenty prawne borykają się ze zwiększonym ryzykiem oraz...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11993

Wydanie: 11993

Spis treści

Reklama

Zamów abonament