Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kancelarie na zoomie

22 czerwca 2021 | Ranking Kancelarii | Dorota Gajos-Kaniewska
źródło: Rzeczpospolita
źródło: Rzeczpospolita
źródło: Rzeczpospolita
źródło: Rzeczpospolita
źródło: Rzeczpospolita
źródło: Rzeczpospolita
źródło: Rzeczpospolita
źródło: Rzeczpospolita
źródło: Rzeczpospolita
źródło: Rzeczpospolita
źródło: Rzeczpospolita

Prawnicy niechętnie opowiadają o specyfice rynku usług prawniczych w swoim regionie, bo jak twierdzą, działają w całej Polsce, a na związek z regionem wskazuje jedynie adres kancelarii.

W dobie internetu i nowoczesnych narzędzi do komunikacji profesjonaliści spoza Warszawy nie czują się gorsi od kolegów ze stołecznych firm prawniczych i to nawet tych największych.

Przykładem jest stosunkowo niewielka kancelaria ze Szczecina CMW Legal. Specjalizuje się w obsłudze szeroko pojętej branży morskiej. Jej klientami są firmy żeglugowe, porty, stocznie, którym zapewnia kompleksowe usługi prawnicze. Ale także firmy z Warszawy czy Śląska uczestniczące w łańcuchu dostaw towarów z portów i do portów.

– W zespole wszyscy posługujemy się obcymi językami, współpracujemy z kancelariami zagranicznymi w W. Brytanii, Danii, a nawet USA. Jesteśmy członkiem międzynarodowej sieci firm prawniczych specjalizujących się w prawie morskim. Uczestniczymy w seminariach dla tej branży organizowanych na całym świecie. Jako prawnicy nie mamy poczucia, że wielkie wyzwania można znaleźć tylko w Warszawie – zapewnia Rafał Czyżyk, współzałożyciel i partner zarządzający CMW Legal.

Nie będziemy omawiać w tym artykule wyników rywalizacji w poszczególnych regionach. Pozostawiamy ich analizę czytelnikom. Postanowiliśmy za to porozmawiać z przedstawicielami kilku kancelarii spoza stolicy o ich doświadczeniach i obserwacjach w tym wyjątkowym, pandemicznym roku. Zapytaliśmy, jak kancelarie poradziły sobie z lockdownem, pracą zdalną i czy korzystały z pomocy państwa....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11993

Wydanie: 11993

Spis treści

Reklama

Zamów abonament