Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Na kaucję rodzina już się nie zrzuci

22 czerwca 2021 | Prawo co dnia | Agata Łukaszewicz

W czasie epidemii oraz pół roku po niej nie biegnie przedawnienie karalności czynu oraz przedawnienie wykonania kary w sprawach o przestępstwa i przestępstwa skarbowe.

 

Zmieniona procedura karna obowiązuje od 22 czerwca. Głównym jej celem jest dostosowanie przepisów kodeksu karnego do dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady z 15 marca 2017 r. w sprawie zwalczania terroryzmu. To jednak nie wszystko.

Nowela stanowi, że karze do pięciu lat więzienia podlega nie tylko osoba, która w celu popełnienia przestępstwa o charakterze terrorystycznym uczestniczy w szkoleniu mogącym umożliwić popełnienie takiego przestępstwa, ale także ta, która „samodzielnie zapoznaje się" z treściami mogącymi ułatwić zamach terrorystyczny.

W noweli do tzw. ustawy covidowej z 2 marca 2020 r. dodano zapis mówiący, że „w okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11993

Wydanie: 11993

Spis treści

Reklama

Zamów abonament