Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polacy chętniej się zadłużają

22 czerwca 2021 | Ekonomia i rynek | Maciej Rudke
źródło: Rzeczpospolita

Sprzedaż kredytów mieszkaniowych bije historyczne rekordy, a gotówkowych przekracza poziom sprzed pandemii. Wciąż rosną średnie kwoty nowego długu.

 

Maj przyniósł dalsze duże wzrosty sprzedaży kredytów klientów indywidualnych – wynika z danych udostępnionych „Rzeczpospolitej" przez Biuro Informacji Kredytowej.

Hipoteczna hossa

Sprzedaż kredytów hipotecznych przekroczyła w maju 7,5 mld zł. To tyle samo co w rekordowych marcu i kwietniu i aż o 60 proc. więcej niż rok temu. Po pięciu miesiącach br. banki udzieliły już hipotek wartych 33,7 mld zł, o jedną czwartą więcej niż rok temu.

Warto jednak zwrócić uwagę na efekt niskiej bazy: w przypadku hipotek ubiegłoroczny maj był jednym z dwóch najgorszych miesięcy pod względem sprzedaży. – Jednak warto odnotować, że tegoroczny maj jest już trzecim z rzędu miesiącem o wartości miesięcznej akcji kredytowej powyżej 7,5 mld zł. To trzy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11993

Wydanie: 11993

Spis treści

Reklama

Zamów abonament