Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Afera poruszyła Polaków

22 czerwca 2021 | Kraj | Izabela Kacprzak, Grażyna Zawadka ZUZANNA DĄBROWSKA
źródło: Rzeczpospolita

„Wysokie prawdopodobieństwo, że osoby trzecie mogły uzyskać dane logowania do twojej skrzynki" – pisma tej treści dostało już 150 osób publicznych.

 

Afera e-mailowa zrobiła spore wrażenie na opinii publicznej. Według najnowszego sondażu IBRiS 62 proc. badanych wie o tym wydarzeniu i prawidłowo wskazuje, na czym polegało. W grupie tej oceny skutków wycieku e-maili są surowe: 36,2 proc. uważa, że ta sprawa zagraża bezpieczeństwu państwa, 26,3 proc. twierdzi, że obnaża to niekompetencję służb specjalnych, a 15,5, że „odsłania wstydliwe kulisy pracy rządu".

Tylko 10,2 proc. uważa, że to „mało znaczący incydent". Jak można się było spodziewać, nieco inaczej wyglądają opinie wśród wyborców PiS/ZP. 37 proc. uważa, że afera e-mailowa zagraża bezpieczeństwu, 26 proc. uznaje ją za mało istotny incydent, 13 proc. twierdzi, że obnaża niekompetencję służb, a tylko 3 proc. wskazuje na wstydliwe kulisy pracy rządu.

Policja wręcza pisma

A afera e-mailowa zatacza coraz szersze kręgi. ABW i SKW ustaliły, że ofiarą ataku cybernetycznego w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11993

Wydanie: 11993

Spis treści

Reklama

Zamów abonament