Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ratowanie upadającej firmy wymaga wielkiego kunsztu

22 czerwca 2021 | Ranking Kancelarii | Paweł Rochowicz
źródło: Rzeczpospolita

Restrukturyzacja Ruchu została oceniona jako transakcja wymagająca od prawników najwięcej zawodowych kwalifikacji i nowatorskiego podejścia. Obsługiwały ją kancelarie: Tatara i Współpracownicy oraz NGL Legal.

Podobnie jak w poprzednich latach „Rzeczpospolita" wyróżniła transakcje, do których doszło nie tylko dzięki okolicznościom rynkowym, ale też w znacznej mierze dzięki obsługującym je prawnikom. Staramy się bowiem doceniać nie tylko te zjawiska na rynku, które są istotne z punktu widzenia polskiej gospodarki, ale też te, przy których prawnicy pokazali zawodową klasę.

Są bowiem fuzje spółek czy operacje finansowania, które opiewają na miliardowe kwoty, ale co do zasady niewiele się różnią od wielu innych transakcji na rynku. Zdarzają się jednak transakcje nietypowe, przy których obsługa prawna (i nie tylko) nie może polegać na powielaniu szablonowych czynności.

Jak artysta

Dlatego właśnie doceniamy transakcje, przy których prawnicy musieli wykazać się prawdziwym kunsztem. Słowo to, które po niemiecku oznacza sztukę („Kunst"), odnosi się do tworzenia czegoś wyjątkowego, artyzmu, doskonałości i mistrzostwa w działaniu. Kunsztem nie można bowiem nazwać powtarzalnych czynności.

Podobnie jak w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11993

Wydanie: 11993

Spis treści

Reklama

Zamów abonament