Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Burzą mity o pracy prawników

22 czerwca 2021 | Ranking Kancelarii | Mateusz Adamski
źródło: Rzeczpospolita

Za pomysły na upraszczanie języka i uczenie się jasnej komunikacji nagrodę otrzymała kancelaria Affre i Wspólnicy. Wyróżnione zostały kancelarie Maruta Wachta, Rödl (grupa Rödl & Partner), Lubasz i Wspólnicy oraz DSK Depa Szmit Kuźmiak Jackowski. Tytuł wizjonera roku przyznano Tomaszowi Zalewskiemu z kancelarii Bird & Bird.

Po raz czwarty w „Rankingu kancelarii prawniczych" „Rzeczpospolitej" wzięliśmy pod lupę innowacyjne rozwiązania oraz technologie stosowane przez polskie firmy prawnicze.

– Po liczbie i różnorodności zgłoszeń mogę powiedzieć, że w obszarze innowacji widać w naszej branży ruch. Kancelarie szukają sposobów na poprawienie przewagi konkurencyjnej i wzrost efektywności. Zmiana metod zarządzania oraz wykorzystanie technologii to znakomite sposoby na osiągnięcie obu tych celów. Naprawdę trudno nam czasem zdecydować, która kancelaria zasługuje na wyróżnienie. Na pewno na uznanie zasługują wszyscy ci prawnicy, którzy chcą i potrafią uczyć się nowych umiejętności, a oduczać starych. Mogą być spokojni o swoją przyszłość – komentuje tegoroczne zgłoszenia członek kapituły, prof. WSB Ryszard Sowiński.

Prezes Krajowej Rady Radców Prawnych Włodzimierz Chróścik zauważa z kolei, że zgłoszenia nadesłane przez kancelarie pokazują, jaką drogą podążać w unowocześnianiu warsztatu pracy prawnika. – Zestaw wyróżnionych działań to gotowa recepta na skuteczną kancelarię. Odpowiada ona precyzyjnie na potrzeby klientów, a równocześnie tworzy komfortowe warunki pracy dla zespołu – podkreśla.

Trzeba mówić do ludzi

Tytuł najbardziej innowacyjnej kancelarii oraz wyróżnienie za obsługę klienta trafiło do kancelarii...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11993

Wydanie: 11993

Spis treści

Reklama

Zamów abonament