Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Inwestycyjne wsparcie dla samorządów

22 czerwca 2021 | Ekonomia i rynek | Anna Cieślak-Wróblewska

Z nowego rządowego funduszu na lokalne projekty trafić ma kilkadziesiąt miliardów złotych. O tym, która gmina czy miasto dostanie grant, ma ostatecznie decydować premier.

 

Samorządy już od przyszłego tygodnia będą mogły składać wnioski o dofinansowanie swoich inwestycji – poinformowała w poniedziałek Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes BGK podczas inauguracji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

To nowy program wsparcia kluczowych inwestycji samorządowych, przygotowany przez BGK i Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Samorządy dostaną do 95 proc. bezzwrotnych dotacji w 35 obszarach: od zielonej transformacji po kulturę i sport. Łączna wartość funduszu nie jest znana, premier Mateusz Morawiecki mówił, że mają to być dziesiątki miliardów złotych w ciągu wóch, trzech lat. Kryteria podziału mamy poznać w czerwcu, jednym z nich mają być dochody gminy w przeliczeniu na mieszkańca.

Wnioski pod względem formalnym oceniać ma BGK, a ostateczną decyzję o dofinansowaniu podejmować ma premier na podstawie rekomendacji komisji w KPRM. —acw

Wydanie: 11993

Wydanie: 11993

Spis treści

Reklama

Zamów abonament