Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Śniadania sądowe

15 września 2021 | Sądy i Prokuratura | Aneta Łazarska
źródło: Shutterstock

Pracownicy w sądach mówią STOP zamrożeniu ich płac.

Pod mocnym hasłem „śniadania sądowe" odbywają się w sądach protesty pracowników wymiaru sprawiedliwości przeciwko zamrożeniu płac oraz mobbingowi w sądach. Kulminacja ma nastąpić 10 września, kiedy to jest planowany protest w stolicy. Pracownicy mówią STOP planowanemu zamrożeniu ich płac, które i tak w porównaniu z innymi płacami ze sfery budżetowej są na bardzo niskim poziomie. Drugi problem, który sygnalizują pracownicy, to mobbing ze strony przełożonych. To dwa palące problemy w środowisku, wobec których trudno być obojętnym.

Zamrożenie płac

Zarobki w sądach nigdy nie były zbyt wysokie, szczególnie, jeśli weźmie się pod uwagę zarobki pracowników administracyjnych innych sektorów prawniczych, np. kancelarii notarialnych, komorniczych czy adwokackich, czy nawet innych sektorów budżetowych. Praca w dużych sądach jest niezwykle wymagająca, a pracownicy są wielokrotnie bardziej obciążeni niż ich koledzy z sądów z małych miejscowości. To niestety efekt nierozwiązanego i palącego problemu nierównomiernego obciążenia sądów, w rezultacie także sędziów i pracowników w skali całego kraju. Ponadto samo życie, koszty utrzymania, wynajęcia mieszkania w dużych metropoliach są o wiele wyższe niż w mniejszych miastach. Jak więc się tu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12066

Wydanie: 12066

Spis treści
Zamów abonament