Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Milczące potwierdzenie dopuszczalne również przy samofakturowaniu

15 września 2021 | Rachunkowość | Sandra Kowalska

Nabywca może korzystać z tzw. procedury self-billing z zastosowaniem milczącego akceptu jako formy zatwierdzania faktur.

Takie stanowisko zostało zatwierdzone przez dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (dalej: dyrektor KIS) w kolejnej już w tym zakresie interpretacji indywidualnej wydanej 28 czerwca 2021 r. (0112-KDIL1-2.4012.182.2021.2.NF).

Wątpliwości wnioskodawcy

Wnioskodawca planuje stosować tzw. procedurę samofakturowania w obszarze rozliczeń z dostawcami, w ramach której wystawiałby faktury dokumentujące dostawy w ich imieniu i na ich rzecz.

Procedura zatwierdzania zakładałaby tzw. milczącą akceptację faktur przez dostawcę polegającą na tym, że jeżeli po wystawieniu przez wnioskodawcę na rzecz dostawcy faktury i przesłaniu mu jej do akceptacji nie uzyska on w określonym w umowie terminie informacji zwrotnej, że faktura zawiera błędy, wówczas wnioskodawca przyjmie, że faktura jest prawidłowa i że dostawca poprzez niewyrażenie sprzeciwu, zatwierdził wystawioną fakturę (milczący akcept). Odpowiednie uzgodnienia w tym zakresie znajdą się w umowie dotyczącej samofakturowania zawartej między wnioskodawcą a dostawcą, tzn. umowa...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12066

Wydanie: 12066

Spis treści
Zamów abonament