Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Chcemy, by w Piwnicznej ruszył czas

15 września 2021 | Festiwal Biegowy | Tomasz Wacławek
≥Zygmunt Berdychowski: – Piwniczna to miejsce absolutnie wyjątkowe, ma ogromne rezerwy, jeśli chodzi o rozwój Festiwalu
źródło: Tomasz Kowalski
≥Zygmunt Berdychowski: – Piwniczna to miejsce absolutnie wyjątkowe, ma ogromne rezerwy, jeśli chodzi o rozwój Festiwalu

Rozmowa | Twórca Festiwalu Biegowego Zygmunt Berdychowski o urokach Piwnicznej i potencjale, jakim dysponuje nowy gospodarz imprezy, oraz planach na przyszłość.

 

Za nami pierwsze święto biegania w Piwnicznej. Czy już pan odetchnął?

Nawet najlepszy, najwspanialszy i najmądrzejszy lider nie zastąpi pracy zespołu. Przygotowaniem wydarzeń, które miały miejsce w Piwnicznej, zajmowało się łącznie kilkanaście osób, przez wiele miesięcy. Gdy skończyła się wiosenna fala pandemii, wiedzieliśmy, że musimy to zrobić na jak najwyższym poziomie. W zasadzie od maja zaczęliśmy działać na pełnych obrotach. Rejestracja gości, przygotowanie wystawców, w przypadku Festiwalu Lachów i Górali wysłanie korespondencji do zespołów, zapewnienie im odpowiednich warunków do pobytu. Żaden lider nie podołałby temu bez pomocy współpracowników.

W ilu biegach pan wystartował?

Tym razem było ich mniej niż w poprzednich latach. Kontuzja, której doznałem w lipcu, spowodowała, że nie mogłem się przygotować tak dobrze jak w latach 2017–2019, kiedy biłem swoje rekordy, zwłaszcza w biegach długich i oczywiście w Iron Runie. Ale wystartowałem na 1, 3 i 10 km, także na 23 km po górach. Każdy, kto biega, wie, że wcześniej czy później musi przyjść taki moment, że organizm powie: „Słuchaj, nie akceptuję tego, że w miesiąc robisz 350 km". Kolano odmówiło posłuszeństwa i trzeba było się pogodzić z tym, że cały sierpień nie mogłem biegać. Trasy były przygotowane bardzo...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12066

Wydanie: 12066

Spis treści
Zamów abonament