Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Piękny weekend nad Popradem

15 września 2021 | Festiwal Biegowy | Tomasz Wacławek, Kamil Kołsut
źródło: Daniel Szlag

Festiwal biegowy | Pomimo zmiany gospodarza impreza znów była wielkim sukcesem, bo jak zwykle uczestnicy nie zawiedli.

 

Miasteczko tym razem stanęło na Nakle nad Popradem, ale uczestnicy i tak odwiedzili dobrze znane strony. Trasy najważniejszych startów były podobne do tych z ubiegłych lat, a biegacze jak co roku mogli obcować z urokami Sądecczyzny, bo kiedy okazało się, że Festiwal Biegowy szuka nowego gospodarza, tamtejsze samorządy pospieszyły ze składaniem ofert.

Uczestnicy wydeptywali sprawdzone szlaki, a rywalizacja toczyła się ustalonym rytmem. Organizatorzy ponownie zaprosili do startów w festiwalowej liście przebojów: Biegu 7 Dolin, Koral Maratonie, półmaratonie czy składającym się z dziewięciu wyczerpujących konkurencji Iron Run, czyli wyzwaniu dla ludzi z żelaza, którzy w trzy dni pokonują 139 km.

Ten sam program

– Nie ma różnicy w programie sportowym między tym, co czekało biegaczy w Krynicy, i tym, co zrealizowano teraz w Piwnicznej. Wszystkie konkurencje powtarzamy, także Iron Run, który będzie miał taki sam kształt jak poprzednio – trzy biegi dziennie, w podobnych porach. Staraliśmy się nie zmieniać „ramówki" – wyjaśniał w rozmowie z „Rz"...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12066

Wydanie: 12066

Spis treści
Zamów abonament