Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bezpieczeństwo programów lojalnościow ych a ochrona praw konsumenta

23 czerwca 2022 | Raporty RZ | Katarzyna Rodacka

REGULAMINy | Zniżki i nagrody w zamian za zakupy


Programy lojalnościowe w Polsce zyskują na popularności. Konsumenci chętnie korzystają z ofert zniżek lub nagród w zamian za zakupy. Świadomy konsument, decydując się na udział w programie lojalnościowym, powinien jednak spojrzeć na program szerzej niż tylko przez pryzmat potencjalnych korzyści.

Weryfikacja zgodności z prawem

Przed przystąpieniem do programu lojalnościowego konsument powinien dokonać weryfikacji jego zgodności z prawem. Oczywiście nie chodzi o to, aby poświęcać sporo czasu na sprawdzanie działalności przedsiębiorcy i analizowanie przepisów. Jest jednak kilka podstawowych aspektów, które każdy konsument powinien skontrolować.

Przedsiębiorca, który decyduje o wprowadzeniu programu lojalnościowego, powinien udostępnić uczestnikom regulamin, który określa prawa i obowiązki zarówno uczestników programu, jak i organizatora. Warto sprawdzić, czy przedsiębiorca przewidział warunki rezygnacji z programu albo jego zakończenia, i co w takim przypadku stanie się z zebranymi przez nas benefitami. Istotne jest w szczególności to, z jakim wyprzedzeniem organizator poinformuje o zmianach w programie, w jaki sposób to uczyni oraz na jakich zasadach może program zakończyć. W regulaminie uczestnik może również sprawdzić, jaki podmiot jest organizatorem programu i w jaki sposób można się z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12299

Wydanie: 12299

Spis treści
Zamów abonament