Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jastrzębie na Kremlu gotowe do wojny z Zachodem

23 czerwca 2022 | Świat | Rusłan Szoszyn
autor zdjęcia: materiały prasowe
źródło: Nieznane

Moskwa uważa, że Zachód testuje Rosję w Kaliningradzie – mówi „Rz” Igor Korotczenko, redaktor naczelny czasopisma „Nacjonalna Obrona”, związanego z władzami Rosji.

Co miał na myli sekretarz Rady Bezpieczeństwa Rosji Nikołaj Patruszew, grożąc Litwie „dotkliwą” odpowiedzią Moskwy na ograniczenie tranzytu do obwodu kaliningradzkiego?

Myślę, że w pierwszej kolejności w grę wchodzi odpowiedź o charakterze gospodarczym. Ale nie wolno wykluczyć też wszystkich pozostałych opcji. Rada Bezpieczeństwa to czołówka w hierarchii władz i ma bezpośredni dostęp do prezydenta Putina. Więc trzeba bardzo uważnie przyglądać się jego wypowiedziom, bo za słowami mogą pójść konkretne czyny.

Przecież Litwa zastosowała się do sankcji UE wobec listy objętych nimi towarów.

Dotychczasowe porozumienie zapewniało normalny tranzyt. Teraz Litwa, widocznie po konsultacjach z Komisja Europejską, świadomie zaostrzyła sytuację. W moskiewskich kręgach politycznych nie patrzą na to tylko z perspektywy sankcji. Uważają, że to czerwona linia i Rosja obecnie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12299

Wydanie: 12299

Spis treści
Zamów abonament