Termomodernizacja – szansa dla Polski
W dobie kryzysu energetycznego przed Polską pojawiło się wiele wyzwań związanych z cenami energii. Jednym z pomysłów na pomoc w rozwiązaniu trudnej sytuacji na rynku energetycznym jest termomodernizacja budynków.
Materiał powstał we współpracy z Velux
W jaki sposób sytuacja geopolityczna wpłynęła na ceny energii? Czy Polska wypracowała sposoby wyjścia z kryzysu energetycznego?
Do rozmowy pod hasłem „Długoterminowa strategia renowacji w świetle obecnych wyzwań energetyczno-klimatycznych” „Rzeczpospolita” zaprosiła przedstawicieli rządu oraz ekspertów ze sfery biznesowej: Piotra Uścińskiego – sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii, Jacka Siwińskiego – prezesa firmy VELUX, Aleksandrę Stępniak – konsultantkę ds. efektywności energetycznej w firmie Danfoss, Szymona Firląga – prezesa Związku Pracodawców Producentów Materiałów dla Budownictwa, Barbarę Bakę – zastępczynię dyrektora w Departamencie Programów Infrastrukturalnych w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.
Strategia dla Polski
Piotr Uściński, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii, przedstawił założenia „Długoterminowej strategii renowacji budynków”, która ma odpowiedzieć na trudności rynku energetycznego – plan został przyjęty przez rząd w lutym 2022 r. – Dokument wpisuje się w politykę UE dotyczącą ograniczenia emisji gazów cieplarnianych. Rząd w ramach nowej strategii zaplanował działania mające na celu ograniczenie emisji oraz termomodernizację. Bo budynków, które oczekują na termomodernizację, w Polsce jest bardzo dużo....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta