Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ministrowie spóźnili się bez usprawiedliwienia

23 czerwca 2022 | Kraj | Wiktor Ferfecki

Znani politycy, m.in. kilku ministrów i lider koła, przekroczyli termin na oświadczenie majątkowe. Większość z nich nawet się z tego nie wytłumaczyło.

– Prominentni politycy nie poważają komisji sejmowej. To kolejna oznaka upadku parlamentaryzmu – mówi Jarosław Urbaniak z KO, wiceprzewodniczący Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych. W ten sposób komentuje sejmowe spóźnienia z oświadczeniami majątkowymi.

Na ich złożenie posłowie mieli czas do 30 kwietnia. Z terminu nie wywiązało się siedmiu posłów: wiceminister od cyfryzacji Adam Andruszkiewicz (PiS), minister rozwoju i technologii Waldemar Buda (PiS), Przemysław Czarnecki (PiS), lider Kukiz’15 Paweł Kukiz, były wiceprzewodniczący europarlamentu Jacek Protasiewicz (Koalicja Polska), były prezes NFZ Andrzej Sośnierz (Polskie Sprawy) i wiceminister sprawiedliwości Michał Woś (PiS).

Wszystkie spóźnienia...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12299

Wydanie: 12299

Spis treści
Zamów abonament