Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

O czym przypomina nam Ukraina

23 czerwca 2022 | Ekonomia i rynek | Witold M. Orłowski

Już w zeszłym tygodniu zauważyłem, że kiedy świat stoi w obliczu swoich własnych wyzwań, my w Polsce toczymy heroiczne boje o sprawy co najmniej równie ważne, jeśli nie ważniejsze dla losów narodu i świata.

Poprzednio wspominałem o traumatycznej zdradzie Macieja Rybusa, o kluczowym dla globalnej geopolityki bezpieczeństwie żeglugi statków wycieczkowych po Zalewie Wiślanym (żeby znowu jacyś Francuzi nie powiedzieli, że „nie chcą umierać za przekop”), o ryzyku rozbudowy lotniska w Radomiu wobec poważnej groźby niemieckiego desantu z Afryki, na którą zwrócił uwagę pewien znany z przenikliwości swoich analiz polityk.

No i proszę: napięcie nie słabnie, a cały świat z zapartym tchem i z najwyższą uwagą łowi każdą informację płynącą z Warszawy. A jest czego słuchać, wystarczy popatrzeć na garść newsów z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12299

Wydanie: 12299

Spis treści
Zamów abonament