Wydatki na certyfikat rozliczamy w okresie jego ważności
Koszty ogólne działalności musimy często rozkładać na kilka lat. Tak będzie w przypadku wydatków na certyfikat potwierdzający wysoki poziom naszych usług
Powinniśmy je rozliczyć w okresie, na który został przyznany.
Spółka ubiega się o certyfikat potwierdzający, że nasze produkty spełniają normy jakościowe. Przyznaje się go na trzy lata. Czy wydatki związane z uzyskaniem certyfikatu są kosztem uzyskania przychodów i czy powinniśmy je rozliczyć proporcjonalnie? – pyta czytelnik Dobrej Firmy.
Nie powinno być wątpliwości, że można zaliczyć do kosztów wydatki związane z uzyskaniem certyfikatu. W uproszczeniu to dokument, który potwierdza, że firmowe wyroby lub usługi spełniają określone normy i wymagania. Niekiedy jest niezbędny, aby w ogóle działać w danej branży, czasami zwiększa po prostu wiarygodność firmy i przyciąga klientów.
Nie amortyzujemy...
Czy jest to wartość niematerialna i prawna, którą powinniśmy amortyzować? Nie, jak podkreślił Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z 29 września 1999 r. (SA/Sz 909/98), certyfikat nie ma wartości majątkowej i nie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta