Unijna wędka zarzucona
Dzięki unijnym pieniądzom regionalne i lokalne instytucje, organizacje pozarządowe oraz firmy działające na rynku szkoleń, doradztwa i pracy zapewniają praktyczną pomoc w zdobyciu nowych kwalifikacji, wiedzy i pracy. Nierzadko dostarczają także kapitału niezbędnego do postawienia pierwszych kroków we własnym biznesie lub jego rozwoju.
Unia Europejska bardzo wiele uwagi poświęca kwestiom edukacji zawodowej, rozwojowi przedsiębiorczości oraz gospodarki opartej na wiedzy. Stąd też biorą się znaczne kwoty na wspieranie tych właśnie obszarów edukacji i gospodarki, które w ramach różnych programów operacyjnych trafiają do instytucji rynku pracy oraz okołobiznesowych. Te wykorzystują dostępne środki, aby potrzebującym zapewnić przysłowiowe wędki, a nie ryby.
Na pierwszej linii
Znaczące środki przeznaczane z programów operacyjnych na rozwój intelektualny i zawodowy przekładają się na dziesiątki, jeśli nie setki, projektów szkoleniowych kierowanych do bardzo zróżnicowanych pod względem wieku, wykształcenia i doświadczenia zawodowego programów szkoleniowych.Na pierwszej linii szkoleń i doradztwa zawodowego znajdują się podległe samorządom: wojewódzki urząd pracy i kilkanaście, w przypadku województwa pomorskiego, powiatowych urzędów pracy. Tu w pierwszej kolejności można szukać nie tylko pracy, ale także ofert szkoleń...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta