Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak wyszkolić nowego urzędnika

23 grudnia 2008 | Gazeta prawa i podatków | Michał Cyrankiewicz

Z osobami, które po raz pierwszy podejmują pracę na stanowiskach w samorządzie, umowę podpisujemy na czas określony, nie dłuższy niż sześć miesięcy. Taką umowę można wcześniej rozwiązać za dwutygodniowym wypowiedzeniem

Dla takiego pracownika należy również zorganizować służbę przygotowawczą. Jej celem jest teoretyczne i praktyczne przygotowanie pracownika do należytego wykonywania obowiązków służbowych.

Egzamin i ślubowanie

Decyzję o skierowaniu nowego urzędnika do przygotowania do wypełniania obowiązków podejmuje kierownik zatrudniającej go jednostki (w urzędzie gminy będzie to wójt lub z jego upoważnienia np. sekretarz). Podejmując ją, opiera się na opinii bezpośredniego przełożonego nowego pracownika (kierownik komórki organizacyjnej, w której pracownik jest zatrudniony). Służba trwa nie dłużej niż trzy miesiące i kończy się egzaminem.

Nowo zatrudnionego urzędnika można zwolnić z obowiązku odbycia służby, jeżeli jego wiedza i umiejętności gwarantują należyte...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8200

Spis treści
Zamów abonament