Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Tyle faktur, ile zaliczek

29 marca 2010 | Gazeta prawa i podatków | Monika Kaniuk-Kostańczak

Niezależnie od wystawienia przez podatnika faktury dokumentującej otrzymanie części ceny przed dniem dostawy lub wykonania usługi obowiązek podatkowy powstaje z chwilą otrzymania tej części ceny

Zgodnie z art. 19 ust. 11 ustawy o VAT, jeżeli przed wydaniem towaru lub wykonaniem usługi otrzymano część należności, a w szczególności: przedpłatę, zaliczkę, zadatek, ratę, obowiązek podatkowy powstaje z chwilą jej otrzymania w tej części.

Art. 29 ust. 2 ustawy o VAT mówi, że podstawą opodatkowania będzie kwota otrzymanych zaliczek pomniejszona o przypadającą od nich kwotę podatku.

Powstanie obowiązku podatkowego dla czynnego podatnika VAT wiąże się z obowiązkiem wystawienia faktury VAT dokumentującej otrzymanie części ceny przed dniem dokonania dostawy lub wykonania usługi, chyba że sprzedaż dokonana była na rzecz...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8585

Spis treści
Zamów abonament