Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Na pocztę po formularz

29 marca 2010 | Prawo | Jerzy Kowalski

Najpierw trzeba przygotować dokumenty uprawniające do zwolnienia

Zwolnienie z obowiązku wnoszenia opłat radiowo-telewizyjnych nie działa z mocy prawa. Jeśli dana osoba jest uprawniona do niepłacenia abonamentu, musi dokonać kilku czynności natury formalnej. Im prędzej to zrobi, tym szybciej uzyska prawo do zwolnienia.

Zasada jest taka, że zwolnienie od opłaty przysługuje od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym uzyskano potwierdzenie do korzystania ze zwolnienia z opłat RTV. Tak więc, jeśli abonentowi uda się załatwić wszystkie formalności niezbędne do uzyskania zwolnienia do 31 marca, to w kwietniu będzie już mógł oglądać „Wiadomości” i „Teleexpress” za darmo.

Najpierw jednak trzeba się udać do dowolnej placówki Poczty Polskiej i wypełnić specjalny formularz zwolnienia z opłat za używanie odbiorników RTV. Następnie w okienku pocztowym wraz z formularzem przedstawić dowód osobisty i wypełniony sformalizowany druk oświadczenia o...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8585

Spis treści
Zamów abonament