Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Śmieszni, obłudni i wspaniali

29 marca 2010 | Życie Warszawy | Marta Chowaniec
„Opis obyczajów III” w reżyserii Mikołaja  Grabowskiego to oparta na tekstach Jędrzeja  Kitowicza  i Henryka Rzewuskiego błyskotli- wa i zabawna analiza polskiej mentalności. Niezmiennej od kilkuset lat
autor zdjęcia: Jakub Ostałowski
źródło: Fotorzepa
„Opis obyczajów III” w reżyserii Mikołaja Grabowskiego to oparta na tekstach Jędrzeja Kitowicza i Henryka Rzewuskiego błyskotli- wa i zabawna analiza polskiej mentalności. Niezmiennej od kilkuset lat

IMKA Tomasza Karolaka już działa. W piątek, po premierowym spektaklu „Opis obyczajów III”, aktor ze wzruszenia zdołał powiedzieć tylko: – Dziękuję. Jest to szósta prywatna scena w Warszawie.

Wzruszenia nie kryła też Magda Boczarska, jedna z występujących aktorek. – Widziałam, jak powstaje ten teatr. Między malowaniem ścian i ustawianiem krzeseł mieliśmy próby – mówiła. Dla niej jednak najważniejsza była współpraca z reżyserem Mikołajem Grabowskim.

– Zdecydował się część trzecią swojego spektaklu wyreżyserować właśnie w IMCE. Wcześniej część pierwszą i drugą wystawiał przecież w teatrze STU oraz Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie. To bardzo duże wyróżnienie. Uwierzył w IMKĘ i nam zaufał – podkreśliła aktorka.

Od bitki do wypitki

W swoim spektaklu – opartym na XVIII-wiecznych tekstach m.in....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8585

Spis treści
Zamów abonament