Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Lepsza pozycja Warszawy

29 marca 2010 | Nieruchomości, budownictwo | GB
O ile droższy najem? Wzrost stawek czynszowych za magazyny spowodowany jest głównie brakiem podaży powierzchni wysokiej jakości dostępnej do najmu. Największe zwyżki stawek analitycy odnotowali w dwóch lokalizacjach w Indiach: Gurgaon (New Delhi) i Chakan (Pune) – odpowiednio  16,7 i 15,4 proc.
źródło: Rzeczpospolita
O ile droższy najem? Wzrost stawek czynszowych za magazyny spowodowany jest głównie brakiem podaży powierzchni wysokiej jakości dostępnej do najmu. Największe zwyżki stawek analitycy odnotowali w dwóch lokalizacjach w Indiach: Gurgaon (New Delhi) i Chakan (Pune) – odpowiednio 16,7 i 15,4 proc.

Mimo trudnej sytuacji na rynku obiekty logistyczne w naszej stolicy zyskały w rankingu „Powierzchnie przemysłowe na świecie”

– Gwałtownie malejący popyt oraz wysoki poziom pustostanów w 2009 r. spowodowały spadek czynszów za magazyny w większości regionów Polski, w tym w centralnej części kraju. Jednak pomimo mniejszego popytu niewielka podaż nowoczesnych powierzchni magazynowych w lokalizacjach blisko miasta czy w samej Warszawie spowodowała nieznaczny wzrost kosztów najmu. Stąd awans naszej stolicy w zestawieniu najdroższych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8585

Spis treści
Zamów abonament