Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jaruzelski do Moskwy?

29 marca 2010 | Świat | Justyna Prus Aleksandra Rybińska
Wojciech Jaruzelski (drugi od lewej) wielokrotnie bywał  w Moskwie  na paradach i uroczystościach. Na zdjęciu: podczas obchodów  70. rocznicy rewolucji październikowej w 1987 roku,  w towarzystwie m.in. premiera ZSRR Nikołaja Ryżkowa, prezydenta ZSRR Michaiła Gorbaczowa  i przewodniczą-cego Rady Państwa Bułgarii Todora Żiwkowa
źródło: EAST NEWS
Wojciech Jaruzelski (drugi od lewej) wielokrotnie bywał w Moskwie na paradach i uroczystościach. Na zdjęciu: podczas obchodów 70. rocznicy rewolucji październikowej w 1987 roku, w towarzystwie m.in. premiera ZSRR Nikołaja Ryżkowa, prezydenta ZSRR Michaiła Gorbaczowa i przewodniczą-cego Rady Państwa Bułgarii Todora Żiwkowa

Kreml zaprosił generała na obchody 65. rocznicy zwycięstwa nad III Rzeszą. Co na to prezydent RP?

Szef wydziału administracyjnego kancelarii prezydenta Rosji Władimir Kożin wymienił 86-letniego generała Wojciecha Jaruzelskiego w ekskluzywnym gronie dziewięciu byłych szefów państw, którzy walczyli na frontach II wojny światowej w Europie. Wszyscy zostali zaproszeni na uroczystości, które odbędą się 9 maja w stolicy Rosji. Są wśród nich m.in. byli prezydenci USA i Francji – George Bush senior i Valery Giscard d’Estaing. Czterech już potwierdziło swój udział. Kożin nie ujawnił jednak, czy były polski prezydent jest wśród nich.

Sam generał nie chciał komentować informacji z Moskwy. – W tej materii obecnie wypowiadać się nie chcę – podkreślił Jaruzelski w rozmowie z PAP. Zaproszenie dla generała może znacznie utrudnić decyzję prezydenta Lecha Kaczyńskiego o udziale w majowych obchodach.

Moskwa zamierza w tym roku świętować rocznicę zwycięstwa w II wojnie światowej wyjątkowo...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8585

Spis treści
Zamów abonament