Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rodzic nie zawsze pod ochroną

29 marca 2010 | Gazeta prawa i podatków | Anna Śmigaj

Osoba uprawniona do urlopu wychowawczego może złożyć wniosek o obniżenie wymiaru czasu pracy. Wtedy przez rok szef nie rozwiąże z nim umowy. Jednak czasem nawet wtedy nie uniknie utraty posady

Redukcje z przyczyn niedotyczących pracowników – zarówno grupowe, jak i indywidualne – wiążą się z koniecznością ustalenia, z którymi pracownikami można rozwiązać umowę o pracę, a którzy są objęci szczególną ochroną.

Jaki jest zakres uprzywilejowania rodzica, który – będąc uprawniony do urlopu wychowawczego – pracuje w zmniejszonym wymiarze czasu pracy?

Załóżmy, że pracodawca zatrudnia cztery pracownice na stanowisku krawcowej. Jedna z nich po zakończeniu urlopu macierzyńskiego złożyła wniosek o obniżenie czasu pracy do połowy etatu i w tym wymiarze pracuje od sześciu miesięcy.

W związku ze zmniejszoną ilością zamówień pracodawca chce rozwiązać stosunek pracy z jedną z nich. Czy może zredukować zatrudnienie poprzez eliminację...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8585

Spis treści
Zamów abonament