Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Unia sieci dla dobra Cyfrowego Polsatu?

29 marca 2010 | Ekonomia | Urszula Zielińska Artur Osiecki
Zdaniem firm ich powiązania nie mają i nie będą miały wpływu na możliwość ubiegania się o dotację ani na jej wysokość.
źródło: Rzeczpospolita
Zdaniem firm ich powiązania nie mają i nie będą miały wpływu na możliwość ubiegania się o dotację ani na jej wysokość.

Kilka firm ubiega się osobno o dotację z PARP. Może to być sztuczne rozdrobnienie – uważają eksperci. To autonomiczne projekty – mówi doradca spółek

Kilka spółek założonych w tym samym czasie i miejscu osobno zgłosiło się z wnioskami o dotacje do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości na w sumie ponad 220 mln zł. Cel – budowa regionalnych sieci mobilnej transmisji danych w technologii HSPA+. O nietypowej sytuacji, pytając o jej zgodność z prawem, podała TVN CNBC, zaalarmowana przez jedną z firm doradczych.

Jakie są zasady

Chodzi o spółki założone przez firmę Europrimus. Łączy je pierwsza siedziba – w Ignatkach w Juchowcu Kościelnym (tu mieści się siedziba Europrimusa) – a także personalia. Każda chce budować lokalną infrastrukturę telekomunikacyjną w technologii HSPA+. Żadna nie ma komórkowych częstotliwości.

– Gdyby okazało się, że jest to jedna wspólna inwestycja, tyle że sztucznie podzielona, to przypominam, że maksymalnie można się ubiegać o dotacje o wartości nie większej niż 160 mln zł na projekt – mówi ”Rz” Michał Gwizda, partner w firmie doradczej Accreo Taxand.

– Z wytycznych unijnych wyraźnie wynika, że każdy duży projekt inwestycyjny, współfinansowany ze środków UE, wymaga zgłoszenia do Komisji Europejskiej przed udzieleniem wsparcia. Duży projekt jest rozumiany jako ten o wydatkach kwalifikowanych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8585

Spis treści
Zamów abonament