Zmieniamy organizację pracy jednego podwładnego
Sposób przejścia z systemu podstawowego na równoważny zależy od tego, gdzie znajdują się zapisy tego dotyczące. Inaczej postępujemy, gdy są w angażu, inaczej gdy w przepisach wewnątrzfirmowych
Nie mamy regulaminu pracy. Czy można zmienić system z podstawowego na równoważny tylko dla jednego pracownika? Czy można taką zmianę zamieścić w informacji o warunkach zatrudnienia? – pyta czytelnik.
O tym, w jaki sposób pracodawca może zmienić system czasu pracy pracownika, decyduje przede wszystkim miejsce, w którym zostały zapisane postanowienia w tym zakresie: w umowie o pracę czy obwieszczeniu.
Ale uwaga: umowne uregulowanie systemu czasu pracy wyłącza możliwość jego jednostronnego ustalenia lub zmiany przez pracodawcę w obwieszczeniu.
Dwie metody
Gdy postanowienie dotyczące systemu czasu pracy stanowi element umowy o pracę zawartej z danym pracownikiem, wtedy jego zmiana wymaga porozumienia stron...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta