Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zmieniamy organizację pracy jednego podwładnego

25 listopada 2010 | Prawo i praktyka | Paweł Woronowicz

Sposób przejścia z systemu podstawowego na równoważny zależy od tego, gdzie znajdują się zapisy tego dotyczące. Inaczej postępujemy, gdy są w angażu, inaczej gdy w przepisach wewnątrzfirmowych

Nie mamy regulaminu pracy. Czy można zmienić system z podstawowego na równoważny tylko dla jednego pracownika? Czy można taką zmianę zamieścić w informacji o warunkach zatrudnienia? – pyta czytelnik.

O tym, w jaki sposób pracodawca może zmienić system czasu pracy pracownika, decyduje przede wszystkim miejsce, w którym zostały zapisane postanowienia w tym zakresie: w umowie o pracę czy obwieszczeniu.

Ale uwaga: umowne uregulowanie systemu czasu pracy wyłącza możliwość jego jednostronnego ustalenia lub zmiany przez pracodawcę w obwieszczeniu.

Dwie metody

Gdy postanowienie dotyczące systemu czasu pracy stanowi element umowy o pracę zawartej z danym pracownikiem, wtedy jego zmiana wymaga porozumienia stron...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8786

Spis treści
Zamów abonament