Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rosną obawy o kondycję sektora bankowego w Hiszpanii

27 listopada 2010 | Ekonomia | Danuta Walewska
Kryzys w nieruchomoŚciach groźny dla banków. Brakuje wiarygodnych danych o skali załamania na rynku. Niepokoi to coraz bardziej akcjonariuszy kredytodawców.
źródło: Rzeczpospolita
Kryzys w nieruchomoŚciach groźny dla banków. Brakuje wiarygodnych danych o skali załamania na rynku. Niepokoi to coraz bardziej akcjonariuszy kredytodawców.

Hiszpańskie banki kredytowały rynek nieruchomości setkami miliardów euro. Teraz, kiedy pękła bańka spekulacyjna, mogą mieć duże problemy

Hiszpański bank centralny wezwał banki w tym kraju do ujawnienia ich zaangażowania w finansowanie inwestycji w sektorze nieruchomości. Brak tych informacji jest źródłem niepokoju na rynku i spekulacji co do kondycji hiszpańskich instytucji finansowych.

Wiceprezes Banco de Espana Javier Ariztegui dał instytucjom finansowym tego kraju czas do marca 2011 na ujawnienie informacji dotyczących ryzyka związanego z zaangażowaniem na rynku nieruchomości oraz gwarancji udzielonych w tym sektorze. Nie ukrywa, że...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8788

Spis treści
Zamów abonament