Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Plusy i minusy tygodnia

27 listopada 2010 | Plus Minus | Piotr Semka

Prezydent Bronisław Komorowski tłumaczy zaproszenie gen. Jaruzelskiego na spotkanie BBN – „tym, że nie jest w stanie zmienić historii”. Czy tylko tego nie da się zmienić?

Pogodna starość generała wynika przecież z wielu innych rzeczy, których nie daje się zmienić. Choćby tego, że jego proces w sprawie Grudnia ’70 buksuje w miejscu od dziesięciu lat. A skoro nikt nie jest w stanie generała skazać, to też nikt nie potrafi odebrać mu stopnia wojskowego i związanej z nim lukratywnej emerytury. Nikt nie jest też w stanie odebrać ochrony borowców, limuzyny i innych przywilejów byłego prezydenta. W ogóle w kwestii ekipy stanu wojennego nikt nie jest w stanie niczego zrobić.

To mnie generał Jaruzelski wsadził do więzienia, a Jarosław w Kaczyński nie był nawet internowany. Może nie było za co?” – ironizował pan prezydent, komentując krytykę szefa PiS za zaproszenie Jaruzelskiego. To, czy kogoś internowano, czy nie, zależało od wielu rzeczy. Władza nie zawsze trafnie oceniała, kto w łonie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8788

Spis treści
Zamów abonament