Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowi w Trybunale

27 listopada 2010 | Prawo | Marek Domagalski

Adwokat Stanisław Rymar oraz profesorowie Piotr Tuleja i Marek Zubik zostali sędziami Trybunału Konstytucyjnego. Nie obyło się jednak bez kontrowersji

Ponieważ w grudniu kończy się kadencja czterech sędziów TK, Sejm będzie musiał wkrótce wybrać jeszcze jednego. Kadencja sędziów będzie trwała dziewięć lat.

Kandydatów było wielu, ale zgłoszeni przez PiS prof. Krystyna Pawłowicz oraz przez SLD prof. Andrzej Wróbel, sędzia Sądu Najwyższego, nie uzyskali wymaganej większości. Z kolei trzeci kandydat PO prof. Bogusław Banaszak zrezygnował, gdy media przypomniały wytoczony mu przed pięcioma laty proces o plagiat.

– To skandal, czujemy się oszukani – mówi Tomasz Kalita, rzecznik SLD. – Informowaliśmy premiera i PO o zgłoszonej przez nas wybitnej kandydaturze, skonsultowanej ze środowiskami prawniczymi, tymczasem wybrali tylko...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8788

Spis treści
Zamów abonament