Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Maluchy bez lekarzy

27 listopada 2010 | Życie Warszawy | Ewa Zwierzchowska

Dramatyczny brak specjalistów, pękające w szwach oddziały czy wielomiesięczne kolejki do lekarzy. – W stolicy kuleje opieka medyczna nad dziećmi – alarmują pediatrzy

Tylko 3,3 proc. dzieci w wielkim mieście jest zdrowych. Pozostałym dokuczają różne schorzenia – wynika z wyliczeń Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego. W piątek do stolicy zjechali specjaliści z całej Polski, aby dyskutować o problemach opieki pediatrycznej. Alarmowali, że maluchy nie są objęte należytą opieką specjalistów i do lekarzy trafiają zbyt późno.

– Należy wprowadzić coroczne lekarskie badania dzieci tak, aby można było w porę wyłapać nieprawidłowości – proponują medycy.

Skazane na dostawki

Tylko w stolicy brakuje co najmniej 100 łóżek ogólnopediatrycznych. – Jeszcze w 2000 r. było ich 900, teraz jest około 300 – komentuje prof. Andrzej Radzikowski, wojewódzki konsultant ds. pediatrii. ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8788

Spis treści
Zamów abonament