Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W skrócie

27 listopada 2010 | Ekonomia | Dział Ekonomiczny

GOSPODARKA

∑ W listopadzie bezrobocie wzrośnie miesiąc do miesiąca o 0,2 – 0,3 pkt proc., a na koniec roku do 12,2 – 12,3 proc. – szacuje wiceprezes GUS Janusz Witkowski. Jego zdaniem najwyższa stopa bezrobocia przypadnie na luty 2011 roku, kiedy przekroczy 13 proc. – Jeśli przyjąć, że gospodarka będzie rozwijać się w tempie nie mniejszym niż obecnie, to znaczy, że w pierwszej połowie 2011 r. wzrost PKB będzie wynosił przynajmniej 3,5 proc., to w miesiącach letnich realny jest spadek bezrobocia poniżej 10 proc. Jest jednak wiele niepewności, czy ta prognoza się sprawdzi.

—a.k., pap

∑ Parlament Portugalii przyjął ustawę budżetową na 2011 r., która zakłada oszczędności 5 mld euro dzięki kombinacji cięć wydatków i podwyżki podatków. Lizbona chce zmniejszyć deficyt do 4,6 proc. z obecnych 7,3 proc.

—p.r., afp, reuters

∑ Parlament Niemiec zatwierdził budżet na 2011 r., pierwszy przewidujący zmniejszenie deficytu do 3 proc. PKB lub mniej najpóźniej w 2013 r. Zakłada wydatki federalne na 319,5 mld euro (-4,3 proc.) i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8788

Spis treści
Zamów abonament