Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowoczesne oblicze przeszłości

17 czerwca 2011 | Karpacka Troja | Dawid Iwaniec
źródło: materiały prasowe

Skanseny archeologiczne stanowią specyficzną kategorię obiektów muzealnych – czas nie tylko może, ale nawet powinien się w nich zatrzymać, a przeszłość, odległa o setki, a nierzadko o tysiące lat, opuszcza w nich muzealne gabloty i wychodzi do widza na tyle blisko, aby mógł jej niemal dotknąć.

 

Postęp i będące jego rezultatem rosnące oczekiwania turystów przyniosły w ostatnich latach owoc w postaci kilku nowoczesnych, multimedialnych muzeów i ekspozycji, których oferta z powodzeniem może konkurować z innymi kategoriami rozrywek. Czas na zmiany przyszedł także dla skansenów. Karpacka Troja – skansen archeologiczny powstały w Trzcinicy k. Jasła – jest pierwszym w Polsce obiektem tego typu, w którym zmiany te naprawdę widać. Należy jednak pamiętać, że w przypadku skansenów archeologicznych specyfika placówek dyktuje wyraźnie określone ramy zmian. Przeszłość w dalszym ciągu musi być na pierwszym miejscu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8956

Spis treści
Zamów abonament