Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W skrócie

17 czerwca 2011 | Ekonomia | Dział Ekonomiczny

TRANSPORT

∑ W ciągu najbliższych 20 lat będzie potrzeba 33,5 tys. samolotów pasażerskich. Wartość tego rynku w tym okresie oblicza się na 4 bln dolarów – podał  Boeing.

—a.k.

∑ Rosja zainwestuje 2,6 biliona rubli (około 65 miliardów euro) w rozwój kolei w związku z organizacją piłkarskich mistrzostw świata w 2018 roku – zapowiedział prezes Kolei Rosyjskich  Władimir Jakunin. W planach jest modernizacja połączeń Moskwy z Sankt Petersburgiem, Niżnym Nowgorodem, Kazaniem i Jekaterynburgiem. Pociągi miałyby na tych trasach osiągać prędkość 300 – 400 km/h.

—a.k., pap

KADRY

∑ Tomasz Biełanowicz został dyrektorem Departamentu Skarbu w Polskim Banku Przedsiębiorczości SA. Ostatnio pracował w departamencie skarbu w PKO Banku Polskim, gdzie odpowiadał za współpracę z instytucjami finansowymi. Zastąpił na stanowisku dyrektora Departamentu Skarbu Rafała Litwińczuka.

—a.k.

∑ Sergio Balbinot, dyrektor zarządzający włoskiej grupy Generali, został wybrany na stanowisko prezesa Europejskiego Stowarzyszenia Ubezpieczeń i Reasekuracji. Ustalając priorytety dla swojego zespołu, Balbinot skupił się na Solvency II, systemie regulującym rynek ubezpieczeń, którego założenia mają wejść w życie z początkiem 2013 r. Funkcję prezesa CEA będzie sprawować przez trzy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Brak okładki

Wydanie: 8956

Spis treści
Zamów abonament