Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kolejny model auta z Tychów

17 czerwca 2011 | Ekonomia | Adam Woźniak
Fiat 500 to rynkowy przebój z Tych
źródło: Fiat
Fiat 500 to rynkowy przebój z Tych
Czy lancia ypsilon także spodoba się klientom?
źródło: Fiat
Czy lancia ypsilon także spodoba się klientom?
Nowy chevrolet aveo wjeżdza  do polskich salonów
źródło: chevrolet
Nowy chevrolet aveo wjeżdza do polskich salonów
Fiat wciąż jest największym graczem na polskim rynku motoryzacyjnym, jednak traci udziały wobec konkurentów.  W odwróceniu tego trendu  ma pomóc m.in. sprzedaż nowej lancii ypsilon.
źródło: Rzeczpospolita
Fiat wciąż jest największym graczem na polskim rynku motoryzacyjnym, jednak traci udziały wobec konkurentów. W odwróceniu tego trendu ma pomóc m.in. sprzedaż nowej lancii ypsilon.

W 2013 roku zakład Fiata w Tychach może rozpocząć produkcję nowego samochodu. Według informacji “Rz” byłoby to małe, popularne auto. Już w tym roku. Fiat liczy na poprawę wyników finansowych. Ma w tym pomóc m.in. sprzedaż nowej generacji lancii ypsilon, która jutro trafi do salonów

– W 2013 r. prawdopodobnie będziemy mieli coś nowego – oznajmił wczoraj dyrektor fabryki Fiata w Tychach Zdzisław Arlet. Jutro do salonów trafia najnowsze auto z tyskiego zakładu – nowej generacji lancia ypsilon. To czwarty model auta – obok pandy, fiata 500 i forda ka, jakie zjeżdżają teraz z taśm montażowych.

Tajemnicze "coś" uzupełniłoby produkcyjną lukę, bo taka już powstaje po decyzji o wytwarzaniu nowej pandy nie w Tychach, ale we Włoszech. Obecna "tyska" panda na pewno będzie produkowana jeszcze w przyszłym roku. Potem mógłby ją zastąpić nowy model.

Informację o możliwości wprowadzenia do produkcji w 2013 roku nowego auta nieoficjalnie potwierdzają już niektórzy poddostawcy fabryki. Na pewno byłby to samochód mały, produkowany na dużą skalę. W takiej roli tyska fabryka doskonale się sprawdziła. W 2009 roku wyprodukowała ponad 600 tys. aut i jest uznawana za najlepszy zakład Fiata na świecie. Na jednej linii równocześnie powstają tu trzy modele samochodów, czwarty jest...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8956

Spis treści
Zamów abonament