Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kolejny model auta z Tychów

17 czerwca 2011 | Ekonomia | Adam Woźniak
Fiat 500 to rynkowy przebój z Tych
źródło: Fiat
Fiat 500 to rynkowy przebój z Tych
Czy lancia ypsilon także spodoba się klientom?
źródło: Fiat
Czy lancia ypsilon także spodoba się klientom?
Nowy chevrolet aveo wjeżdza  do polskich salonów
źródło: chevrolet
Nowy chevrolet aveo wjeżdza do polskich salonów
Fiat wciąż jest największym graczem na polskim rynku motoryzacyjnym, jednak traci udziały wobec konkurentów.  W odwróceniu tego trendu  ma pomóc m.in. sprzedaż nowej lancii ypsilon.
źródło: Rzeczpospolita
Fiat wciąż jest największym graczem na polskim rynku motoryzacyjnym, jednak traci udziały wobec konkurentów. W odwróceniu tego trendu ma pomóc m.in. sprzedaż nowej lancii ypsilon.

W 2013 roku zakład Fiata w Tychach może rozpocząć produkcję nowego samochodu. Według informacji “Rz” byłoby to małe, popularne auto. Już w tym roku. Fiat liczy na poprawę wyników finansowych. Ma w tym pomóc m.in. sprzedaż nowej generacji lancii ypsilon, która jutro trafi do salonów

– W 2013 r. prawdopodobnie będziemy mieli coś nowego – oznajmił wczoraj dyrektor fabryki Fiata w Tychach Zdzisław Arlet. Jutro do salonów trafia najnowsze auto z tyskiego zakładu – nowej generacji lancia ypsilon. To czwarty model auta – obok pandy, fiata 500 i forda ka, jakie zjeżdżają teraz z taśm montażowych.

Tajemnicze "coś" uzupełniłoby produkcyjną lukę, bo taka już powstaje po decyzji o wytwarzaniu nowej pandy nie w Tychach, ale we Włoszech. Obecna "tyska" panda na pewno będzie produkowana jeszcze w przyszłym roku. Potem mógłby ją zastąpić nowy model.

Informację o możliwości wprowadzenia do produkcji w 2013 roku nowego auta nieoficjalnie potwierdzają już niektórzy poddostawcy fabryki. Na pewno byłby to samochód mały, produkowany na dużą skalę. W takiej roli tyska fabryka doskonale się sprawdziła. W 2009 roku wyprodukowała ponad 600 tys. aut i jest uznawana za najlepszy zakład Fiata na świecie. Na jednej linii równocześnie powstają tu trzy modele samochodów, czwarty jest...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8956

Spis treści
Zamów abonament