Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dotacje na ochronę środowiska i wdrażanie technologii informatycznych

17 czerwca 2011 | Prawo i praktyka | Michał Kołtuniak

Ledwo zakończył się nabór wniosków o dofinansowanie projektów badawczych, a już przedsiębiorcy mogą się starać o dofinansowanie inwestycji służących ochronie powietrza i wody lub wprowadzanie innowacji cyfrowych

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych w najbliższym czasie ogłosi dwa kolejne konkursy dla przedsiębiorców. Chodzi oczywiście o podział środków z programu regionalnego dla województwa mazowieckiego.

Przypomnijmy, że pod koniec maja zakończył się nabór wniosków o dotacje na badania przemysłowe oraz eksperymentalne prace rozwojowe wraz z częścią wdrożeniową. Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu przedsiębiorcy będą mogli samodzielnie przeprowadzać takie badania lub powierzać je wyspecjalizowanym instytucjom.

Po zakończeniu tego etapu przyjdzie czas na wdrożenie wyników badań lub prac rozwojowych w praktyce. Przedsiębiorcy, którzy złożyli wnioski w tym konkursie, czekają teraz na ogłoszenie jego wyników. To jednak niejedyne środki, o jakie mogą w tym roku powalczyć mazowieckie firmy.

Już w najbliższych dniach rozpocznie się bowiem nabór wniosków w ramach dwóch kolejnych konkursów. Pierwszy dotyczy  działania 1.8 „Wsparcie dla przedsiębiorstw w zakresie wdrażania najlepszych dostępnych technik (BAT)”, drugi – działania 2.3 „Technologie komunikacyjne i informacyjne dla MŚP”.

Czyste powietrze

Celem tego pierwszego jest zapobieganie powstawaniu i redukcja zanieczyszczeń poprzez dostosowanie się przedsiębiorstw do najlepszych dostępnych technik i technologii, znanych i stosowanych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Brak okładki

Wydanie: 8956

Spis treści
Zamów abonament