Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Płaci uczestnik postępowania

04 marca 2014 | Administracja

Koszty czynności związanych z rozgraniczeniem nieruchomości należą do kosztów postępowania administracyjnego. Zobowiązanymi do ich uiszczenia są uczestnicy postępowania rozgraniczeniowego, którzy mają interes w ustabilizowaniu granic.

  • Wystąpiłam do wójta o przeprowadzenie postępowania rozgraniczeniowego. Ten wyznaczył geodetę. Nie byłam zadowolona z ustaleń dokonanych przez tę osobę, dlatego nie zawarłam ugody z właścicielem sąsiedniej działki. Wójt umorzył postępowanie, ale postanowieniem obciążył mnie kosztami postępowania. Nie zgadzam się z tym, bo uważam, że nie powinnam płacić za czynności geodety, którego nie wybrałam. Czy wójt może nakazać mi zwrot kosztów? – pyta czytelniczka.

Tak, ponieważ koszty postępowania o rozgraniczenie zostały poniesione w interesie stron postępowania rozgraniczeniowego, w tym czytelniczki. Należy zauważyć, że postępowanie zostało wszczęte na jej wniosek. Pogląd ten potwierdza wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu z 7...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9779

Wydanie: 9779

Spis treści

Pierwsza strona

Zamów abonament