Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Platforma próbuje poprawić reformę

04 marca 2014 | Kraj | Artur Grabek

Rodzice sześciolatków do końca roku kalendarzowego będą mogli cofnąć dziecko do zerówki – proponują posłowie PO. Samorządy obawiają się, że nie będzie dla nich miejsc.

Chodzi o projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty, który ma dać rodzicom większą swobodę w decydowaniu o tym, jak i gdzie będzie się uczyło ich dziecko. Nowelizacja, przygotowana przez posłów PO, trafiła już do sejmowej Komisji ds. Edukacji. Według nieoficjalnych informacji miałaby wejść w życie już w maju tego roku.

Jedna z głównych zmian dotyczy systemu odraczania obowiązku szkolnego sześciolatków. Posłowie proponują, by decydujący głos w tej sprawie mieli rodzice. Jeżeli dysponowaliby opinią z poradni psychologiczno-pedagogicznej, że ich dziecko nie osiągnęło jeszcze gotowości szkolnej, dyrektor szkoły byłby zobligowany do odroczenia terminu rozpoczęcia nauki....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9779

Wydanie: 9779

Spis treści

Pierwsza strona

Zamów abonament