Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mikro pułapka geopolityki

04 marca 2014 | Ekonomia i Rozwój

EKO - Komentarz INC 3w: Zawsze miałem wątpliwości, czy budowanie nadziei na rozwój gospodarczy Polski w oparciu o eksport do Rosji i krajów WNP jest rozsądne. No i okazuje się, że moje wątpliwości były uzasadnione.

Dziś jako ludzie miłujący wolność, przedstawiciele narodu, który wiele wycierpiał (i to między innymi ze strony tej samej Rosji, niezależnie: carskiej czy radzieckiej), powinniśmy wszyscy, jak jeden mąż być za ekonomiczną izolacją Rosji i to w jak najbardziej surowej wersji. Powinniśmy odciąć ją od naszych dostaw i zrezygnować z jej towarów. Powinniśmy pokazać, że we współczesnym świecie nie można kontrolować suwerennych państw za pomocą skorumpowanych polityków i oligarchów. I że nie można po prostu dokonać aneksji terytorium sąsiedniego państwa, gdy naród powie skompromitowanej władzy „dość".

Powinniśmy... ale prawie 2/3 gazu zużywanego w Polsce to gaz...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9779

Wydanie: 9779

Spis treści

Pierwsza strona

Zamów abonament