Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wyprzedaż w Rosji pociągnęła w dół złotego. Ale paniki nie ma

04 marca 2014 | Ukraina
Przez cały poniedziałek złoty reagował dość spokojnie na ukraiński kryzys, ale pod koniec dnia wyprzedaż przyspieszyła.  Euro kosztowało już ponad 4,20 zł, a dolar 3,06 zł.
źródło: Rzeczpospolita
Przez cały poniedziałek złoty reagował dość spokojnie na ukraiński kryzys, ale pod koniec dnia wyprzedaż przyspieszyła. Euro kosztowało już ponad 4,20 zł, a dolar 3,06 zł.

Rubel bił wczoraj rekordy słabości. Traciły też złoty 
i forint. W kolejnych dniach przecena może się nasilić

Tuż po otwarciu rynków w poniedziałek rosyjski rubel tracił 3 proc. w relacji do amerykańskiego dolara. Za dolara płacono 37 rubli, a za euro ponad 50 rubli. W obu wypadkach są to historyczne maksima.

Zahamować ucieczkę kapitału próbował rosyjski bank centralny. Najpierw zdecydowano o podniesieniu głównej stopy procentowej do 7 proc. z 5,5 proc., później bank uruchomił rezerwy walutowe. Jak szacują moskiewscy dilerzy walutowi, na rynek wpłynęło ok. 10 mld dolarów. Nie pozwoliło to jednak na umocnienie waluty, ale wyhamowało spadki przynajmniej na jakiś czas.

Rosja ma...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9779

Wydanie: 9779

Spis treści

Pierwsza strona

Zamów abonament