Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kampania europejska od A do Z

21 maja 2014 | Publicystyka, Opinie | Eliza Olczyk
Spot PO  z udziałem Władysława Bartoszew-skiego skłonił Krystynę Pawłowicz  do nazwania byłego szefa MSZ pastuchem
źródło: materiały prasowe
Spot PO z udziałem Władysława Bartoszew-skiego skłonił Krystynę Pawłowicz do nazwania byłego szefa MSZ pastuchem
Aleksander Kwaśniewski musiał się  w kampanii tłumaczyć ze swej pracy dla ukraińskiego biznesmena związanego z ekipą Wiktora Janukowycza
autor zdjęcia: Bartłomiej Zborowski
źródło: PAP
Aleksander Kwaśniewski musiał się w kampanii tłumaczyć ze swej pracy dla ukraińskiego biznesmena związanego z ekipą Wiktora Janukowycza
Nawet występ Conchity Wurst  na Eurowizji  stał się przedmiotem kampanijnych sporów
źródło: AFP
Nawet występ Conchity Wurst na Eurowizji stał się przedmiotem kampanijnych sporów

Przed nami tylko trzy dni walki o europarlament. Czas na podsumowanie.

Antyklerykalizm – dzięki niemu Janusz Palikot miał wygrać wybory europejskie. Mocne uderzenie antyklerykalne politycy Twojego Ruchu chcieli wykonać przy okazji kanonizacji Jana Pawła II. Niestety, akcję popsuł im Aleksander Kwaśniewski, patron Europy Plus, który pojechał na uroczystości do Rzymu, a nawet skrytykował antyklerykalizm Palikota. Na nikogo w dzisiejszych czasach nie można liczyć.

Busy kampanii – w tym roku było ich kilka. Największe zaciekawienie budził gandziobus, którym podróżowali po kraju kandydaci Europy Plus Twojego Ruchu i zachwalali legalizację marihuany jako pomysł na podreperowanie polskiej gospodarki. Czerwonym autobusem podróżowali po Polsce liderzy SLD, a busem dokonań europejskich – kandydaci PSL. Sądząc po poparciu dla wymienionych partii, daleko tymi busami nie zajechały.

Doktorat – którego nie było. Chodzi oczywiście o honorowy doktorat dla Jose Manuela Barroso, szefa Komisji Europejskiej, którego nie dostał od Uniwersytetu Jagiellońskiego. Co prawda decyzja w tej sprawie zapadła rok temu, ale to nie przeszkodziło politykom PO w wywołaniu pięknej awantury na tę okoliczność. Tak oto wydarzenie, do którego nie doszło, stało się tematem poważnych rozważań, czy Uniwersytet Jagielloński, który właśnie obchodził 650 lat działalności, będzie się jeszcze liczył w Europie.

Deszcz – tego słowa też nie może zabraknąć przy literze...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9843

Wydanie: 9843

Spis treści
Zamów abonament