Przedsiębiorca ma prawo zakwestionować wyniki przetargu
Niezadowolony wykonawca może zaskarżyć rozstrzygnięcie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, wnosząc w odpowiednim terminie odwołanie do prezesa KIO. Powinien wskazać niezgodną z prawem czynność zamawiającego, zarzuty, żądanie oraz okoliczności faktyczne i prawne sprawy.
Zamówienia publiczne w Polsce i w całej Unii Europejskiej z roku na rok stają się coraz bardziej znaczącą częścią rynku i stanowią istotny segment konsumpcji dóbr i usług. Dla przedsiębiorców zamówienia publiczne są też często źródłem znacznej części ich dochodów. Dzięki nim utrzymują miejsca pracy i tworzą nowe. Wszelkiego rodzaju badania, w tym m.in. prowadzone przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, pokazują, że z roku na rok rośnie udział małych i średnich przedsiębiorstw w sektorze zamówień publicznych. Coraz więcej firm dostrzega korzyści z publicznych kontraktów i w związku z tym startuje w przetargach. Istota zamówień publicznych polega jednak na tym, że zamawiający wybiera najczęściej jedną firmę, która złożyła najkorzystniejszą ofertę, i to jej zleca realizację zamówienia. Wśród firm, które przegrały w przetargu, pojawia się zwykle w takiej sytuacji pytanie: czy wybór zamawiającego jest ostateczny czy też mają oni jeszcze jakieś...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta