Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zdalny dostęp może być narzędziem przewagi konkurencyjnej

15 października 2014 | Ciekawa ekonomia

Firmy, które korzystają
z rozwiązań cloudowych, zdecydowanie bardziej optymistycznie oceniają 
swoje perspektywy.

Nowoczesne narzędzia informatyczne, co dla nikogo nie powinno być zaskoczeniem, to jedne z kluczowych czynników przekładających się na szybszy rozwój przedsiębiorstw.

Reguła ta dotyczy zarówno dużych korporacji, jak i małych firm, które niestety często zbyt lekko podchodzą do zagadnień związanych z informatyzacją i nie dostrzegają korzyści płynących z tego tytułu.

W Polsce podmioty z sektora MŚP odpowiadają za ok. 50 proc. PKB, choć stanowią aż 99 proc. firm. W Europie, gdzie wskaźnik ten jest porównywalny, MŚP „produkują" aż 60 proc. PKB. Skąd ta różnica? Na Zachodzie firmy z tego segmentu bardziej interesują się nowinkami technologicznymi. W jakie rozwiązania powinny zatem inwestować polskie MŚP, żeby nadrobić dystans?

Microsoft pokusił się o przygotowania rekomendacji dla małych i średnich firm, których zastosowanie powinno przełożyć się pozytywnie na tempo ich wzrostu,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9967

Wydanie: 9967

Spis treści

Okładka o Papieżu

Zamów abonament