Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wojna z korupcją, wojna z nacjonalistami

15 października 2014 | Świat | Andrzej Łomanowski

11 miesięcy od rozpoczęcia manifestacji na Majdanie ukraiński parlament przyjął wreszcie pakiet ustaw zwalczających korupcję.

Wśród siedmiu przyjętych ustaw jest m.in. ta powołująca do życia ukraiński odpowiednik polskiego Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Narodowe Biuro Antykorupcyjne będzie podporządkowane parlamentowi. Poza tym deputowani umożliwili publiczny i swobodny dostęp do państwowego rejestru nieruchomości (w którym są dane właścicieli działek i budynków) oraz nakazali firmom ujawnić swych właścicieli i „końcowych beneficjentów". Jednocześnie rozpoczęto reformę ukraińskiej prokuratury.

Pakiet antykorupcyjny został przyjęty pod silnym naciskiem międzynarodowym. Kijów zwlekał z wprowadzeniem w życie jednego z głównych haseł Majdanu (tzn. zwalczania korupcji). W końcu Międzynarodowy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9967

Wydanie: 9967

Spis treści

Okładka o Papieżu

Zamów abonament