Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Warszawska GPW to nie tylko rynek akcji

15 października 2014 | Ciekawa ekonomia
źródło: Rzeczpospolita

Dywersyfikacja portfela przy wykorzystaniu dostępnych 
w Warszawie instrumentów może okazać się skuteczną strategią.

Na głównym parkiecie warszawskiej giełdy notowane są akcje ponad 460 firm. Do tego dochodzi prawie drugie tyle spółek obecnych na NewConnect. Oferta GPW nie kończy się oczywiście na akcjach. Inwestorzy mogą obracać różnego rodzaju kontraktami terminowymi, opcjami, obligacjami czy też produktami strukturyzowanymi. Każdy więc na warszawskim parkiecie powinien znaleźć produkt najbardziej odpowiadający jego potrzebom. Jak bowiem podkreślają przedstawiciele GPW, warszawski parkiet to miejsce dla inwestorów zarówno ze znacznym, jak i niewielkim kapitałem, mających różne cele i strategie inwestycyjne.

Oferta warszawskiej giełdy dla inwestorów stale się powiększa. Wystarczy powiedzieć, że jeszcze dziesięć lat temu na głównym parkiecie notowanych było 230 firm. Kapitalizacja krajowych przedsiębiorstw wynosiła wtedy nieco ponad 200 mld zł. Dziś zbliża się do 650 mld zł. Co prawda za ten skok w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9967

Wydanie: 9967

Spis treści

Okładka o Papieżu

Zamów abonament