Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Płatny seks? Ani w Trelleborgu, ani w Tajlandii

15 października 2014 | Rzecz o prawie | Anna Nowacka-Isaksson

Anna Nowacka-Isaksson

Kupno usług seksualnych zostało tu zdelegalizowane 15 lat temu. Teraz  socjaldemokratyczny premier  kraju  Stefan Löfvén  w swoim exposé  zapowiedział,  że chce zabronić szwedzkim obywatelom korzystać z płatnego seksu także za granicą. W kraju  zawrzało. Czy szwedzka policja otrzymałaby pozwolenie rządu w Tajlandii na przeszukiwanie burdelów Pattai  (miasta znanego z seksturystyki)? – pytano. I czy na miejscu byliby policjanci do prowadzenia  śledztw  w tej sprawie?

Jest już społeczne przyzwolenie na zakaz  kupowania seksu  w kraju, chociaż, kiedy go uchwalano w 1998 r., wydawał się bardzo kontrowersyjny. Teraz natomiast  pomysł czerwono-zielonego rządu  eksportowania go  poza Szwecję  traktowany  jest jako pusty gest.

Załóżmy, że projekt zakazu został przegłosowany w parlamencie. Czy rząd rzeczywiście uważa, że egzekwowanie tego prawa byłoby...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9967

Wydanie: 9967

Spis treści

Okładka o Papieżu

Zamów abonament