Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kierunek chiński

15 października 2014 | Rzecz o prawie | Franciszek Longchamps de Bérier

Ks. prof. Franciszek Longchamps de Bérier

blężenie sinologii w tegorocznym naborze na studia dowodzi nie tylko zainteresowania młodzieży chińskim językiem i kulturą. Odnotowujemy wzrost świadomości co do „kierunku chińskiego". Nie poprzestajemy na konsumpcji niedrogich dóbr importowanych z Państwa Środka (za moich szkolnych lat chińskie długopisy, kolorowe piórniki czy pachnące gumki były przedmiotem uczniowskich marzeń; dziś raczej szuka się czegoś możliwie nie „made in China"). Nie poprzestajemy na odnotowaniu coraz większej liczby Chińczyków żyjących i pracujących pośród nas. Popularne robią się wyprawy turystyczne, zwłaszcza gdy program obejmuje także Tybet.

Młodzież szturmująca „kierunek chiński " patrzy daleko. Ma na widoku kooperację, bez której za dziesięć lat trudno wyobrażać sobie na przykład jakąkolwiek współpracę naukową. Świadczy o tym choćby pierwsza edycja...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9967

Wydanie: 9967

Spis treści

Okładka o Papieżu

Zamów abonament